Klub „Lwy książkowe” z SP nr  199 w Łodzi

   

 

Najbardziej lubię Misia Paddingtona z książki o tym samym tytule.

Miś to wyjątkowy wielbiciel marmolady i dobrych manier.

Paddington uważa, że rodzina i przyjaciele są najważniejsi.

Jest w stanie wiele dla nich poświęcić i z przyjemnością spędza z nimi każdą wolną chwilę.

Cenię go za to, że jest dzielny i nie  poddaje się mimo wielu przeciwności losu.

Lubię poznawać jego śmieszne i nieprzewidywalne historie. Gabriel

 

Klub „Biedroneczki czytają książeczki” z PM nr 83 w Łodzi

 

 

Klub „Bookstar” z SP nr 141 w Łodzi

 

 

Klub „Moliki” z SP nr 33 w Łodzi

 

Klub „Motylkowe czytacze bajkowe” z PM nr 192 w Łodzi

 

 

Klub „Czytaki” z SP nr 141 w Łodzi

Nasz klub wybrał dwóch zwierzęcych bohaterów literackich: Kubusia Puchatka oraz Liska z ,,Małego Księcia”.

Za co cenimy Kubusia Puchatka? Za to, że był lojalny, pomocny, zaradny oraz troskliwy wobec innych. Zawsze potrafił znaleźć rozwiązanie w jakiejś trudnej sytuacji.

Nasze ulubione cytaty:

 

  1. – Kubusiu, jak się pisze MIŁOŚĆ?
    – Prosiaczku, MIŁOŚĆ się nie pisze, MIŁOŚĆ się czuje.

 

  1. Przyjacielu, jeśli będzie ci dane żyć sto lat, to ja chciałby żyć sto lat minus jeden dzień, abym nie musiał żyć ani jednego dnia bez ciebie.

 

  1. – Puchatku?
    – Tak Prosiaczku?
    – Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.

 

  1. – A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? – spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. – Co wtedy?
    – Nic wielkiego – zapewnił go Puchatek. – Posiedzę tu sobie i na ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.

 

Lisek – zwierzę lis kojarzy się z chytrością, przebiegłością, natomiast Lisek z Małego Księcia taki nie był. To zupełna odwrotność stereotypowego lisa. To postać bardzo mądra, rozumiejąca dużo więcej niż pozostali. Uczy Małego Księcia miłości, odpowiedzialności za drugą osobę oraz pielęgnowania przyjaźni. Dzięki Liskowi, Mały Książę uświadomił sobie, że nie należy patrzeć tylko oczami, ,,najważniejsze jest bowiem niewidoczne dla oczu” i trzeba patrzeć/myśleć sercem. Lisek ma pozytywny wpływ na głównego bohatera. Liska charakteryzuje mądrość życiowa i duże doświadczenie, które są bardzo cennymi cechami.

 

Klub ze Szkoły Podstawowej nr 205 w Łodzi

 

 

Klub Misiaki książkomaniaki z PM nr 164 w Łodzi

 

Klub „Zaczytani” z SP nr 141 w Łodzi

Moją ulubioną postacią bajkową jest Kubuś Puchatek. Jest to ulubiony żółtym misiem Krzysia ubrany w czerwona koszulkę. Mieszka wraz z innymi w Stumilowym Lesie. Kocha strasznie miodek i dlatego często odwiedza swojego przyjaciela Królika, który zawsze ma schowane misiowe smakołyki. Cenię go za to, że jest zawsze pogodny, uśmiechnięty, sympatyczny nawet jeśli mu coś nie wychodzi to i tak się nie poddaje.

Przede wszystkim jest pełen empatii i zawsze pomaga swoim przyjaciołom. Godne pochwały jest to, jak opiekuje się swoim bojaźliwym przyjacielem – Prosiaczkiem. Dla swoich znajomych (czyli Tygryska, Krzysia, Prosiaczka, Kłapołuchego, Królika, Maleństwa z jego mamą Kangurzycą) jest przyjazny oraz pomocny. Lubię go, ponieważ zawsze mnie rozśmiesza i jest takim „pluszowym, miłym misiem”. Ala.

 

Jednym z utworów, w którym zwierzęcy bohater zapadł mi w pamięć jest „O psie, który jeździł koleją”. Jest to piękna opowieść i tym bardziej wyjątkowa, bo wydarzyła się naprawdę. Pies Lampo żył w latach 50. XX wieku.

To niesamowite, że rzeczywiście samodzielnie podróżował pociągami. Był przez to często opisywany i fotografowany. Niestety w 1961 zginął potrącony przez pociąg. Został pochowany pod akacją rosnącą przy stacji, a w następnym roku postawiono mu pomnik.

Główny bohater – Lampo, to kundelek przypominający trochę szpica i trochę owczarka. Gdy zjawił się na stacji kolejowej w Marittimie – bardzo szybko zdobył sympatię zawiadowcy i innych Włochów. Ten mądry pies nie dość, że umie podróżować pociągami, to w dodatku zna ich rozkład jazdy. O ile historia Lambo bardzo mi się podobała to bardzo żałuję, że miała takie zakończenie. Piesek niestety ginie pod kołami pociągu ratując córkę zawiadowcy -Adele.

Cieszę się, że stal się bohaterem i uratował dziewczynkę, ale zawsze chciałem by przeżył i dalej jeździł pociągami.

Chciałbym by mój pies był tak odważny jak Lambo, ale pomimo, że gdy coś wystraszy Arię to zamiast mnie bronić – chowa się za mną, to i tak ją bardzo kocham. Patryk.

 

Klub „Włóczykije ksiażkowi” z PM nr 221 w Łodzi

 

Ulubionymi bohaterami zwierzęcymi dzieci są:
– rybka- szybka, ładna, błyszcząca, spełniająca życzenia
– żyrafa- wysoka, wszędzie dosięga
– pies – szybki, zwinny, oddany, wierny
– tygrys – dobry
– kot – miękki, urwis, szybki
– królik – szybki, dobrze słyszy

 

 

Klub „Odkrywcy baśniowych krain” z SP nr 199 w Łodzi

 

 

Klub „Mądre sówki” z PM nr 14 w Łodzi

 

                                                                                                    

Klub „Białe kruki” z SP nr 83 w Łodzi

Koty z serii „Wojownicy” Erin Hunter – są waleczne, odważne, lojalne. Dzielą się na klany, które mają różne charakterystyczne cechy. W książkach Erin Hunter jest bardzo wielu różnych bohaterów, dlatego każdy może znaleźć coś dla siebie, wybrać ulubiony klan i należącego do niego kota.

Pies Lolek z książki Adama Wajraka „Lolek” – Lolek był najpierw bardzo niepewny i dziki. Został skrzywdzony przez ludzi, więc się ich bał. Z czasem przekonał się, że pan Adam ma dobre zamiary i chce mu dać nowy, szczęśliwy dom. Lubimy Lolka, który jest prawdziwą postacią i można obejrzeć jego zdjęcia, i śledzić dalsze losy.

Lis Pax z książki Sally Pennyparker „Pax” – Pax jest listem, który zaprzyjaźnił się z chłopcem. Pewnego dnia Peter musi się przeprowadzić i zostawić liska w lesie. Ich przyjaźń jest jednak w stanie przetrwać różne przeciwności losu. Każdy chciałby mieć chyba takie zaprzyjaźnionego lisa, który pociesza w trudnych chwilach jak Pax.

 

Klub „Książkowcy” z SP nr 83 w Łodzi        

 

Naszymi ulubionymi baśniowymi zwierzętami są smoki. W książce „ Baśniobór” smoki są groźne i niebezpieczne. Był tam jeden dobry smok, nazywał się Rakstus. Wychowały go wróżki.Lubimy i cenimy Rakstusa za to,  że jest prawdziwym przyjacielem, do którego można się przytulić i na którym można polegać. Jest mądry, silny i odważny. Kolejnymi bohaterami zwierzęcymi są satyrowie Novel i Daren. Mają zawsze dobry humor, ciekawe pomysły i są poszukiwaczami przygód. Także jest jeszcze niewiarygodnie dowcipny i zabawny Kubuś Puchatek – miś nad misiami. Jeszcze sprytny Kot w butach.

 

Klub Od deski do deski z SP nr 173 w Łodzi        

 

Klub Baśniobór z SP nr 83 w Łodzi

 

Klub „Sympatyczne mole książkowe” z SP nr 2 w Łodzi

 

 

Klub „Literkowi detektywi” z PM nr 9 w Łodzi

 

 

Klub „Książkopożeracze” z SP nr 174 w Łodzi

 

Na naszych spotkaniach Klubu Książkopożeraczy  czytaliśmy książkę Adama Wajraka pt. „Lolek”. Jest to opowieść o psie, który nie miał lekkiego życia. Wiele wycierpiał zanim trafił do kochającej rodziny. Zachwyciliśmy się tą opowieścią, gdyż uważamy, że każdy kto kocha zwierzęta powinien ją przeczytać. Zarówno miłośnicy zwierząt, jak również ci, którzy z miłością taką nie mają nic wspólnego. Może choć odrobinę otworzy się im serce na psią krzywdę.

Choć psy nie umieją mówić, to właśnie ten bohater nas zachwycił. Mimo cierpienia potrafił pokochać swoją nową opiekunkę.

Jeszcze jeden bohater nas zachwycił. Jest to zupełnie inna opowieść. Pełna niewiarygodnych przygód i poczucia humoru. Mówimy o książce pt. „ Kubuś Puchatek” A. A. Milne. Główny bohater Kubuś Puchatek jest wesoły i przyjacielski. Cenimy Kubusia za jego bezinteresowność, koleżeńskość i cieszenie się z każdej chwili życia. Potrafi zawsze rozbawić. To są nasi zwierzęcy bohaterowie, choć każdy z nich jest zupełnie inny.