Czwarte zadanie dla Klubów Małego Książkomaniaka, polegało na opisaniu lub zilustrowaniu najfajniejszych zwierzęcych bohaterów. Książkomaniacy przysłali piękne prace przedstawiające m.in. Kubusia Puchatka, Reksia, czy Filonka Bezogonka. Poniżej prezentujemy kilka wybranych wykonanych przez naszych Klubowiczów:

 

SP 83 Białe kruki:

Aslan to  potężny lew, jednocześnie dobry i groźny.Jest stworzycielem Narnii, a zarazem jej władcą i opiekunem,a także nieśmiertelną istotą.Prowadzi dobrych bohaterów.Zauroczył nas tym, że  potrafi przezwyciężać zło oraz wybaczać wrogom.

 

PM 200 Czytające kotki:

SOWA ze Stumilowego Lasu  – bardzo mądra sowa, sówka mądra główka, potrafi czytać i pisać, inni przyjaciele przychodzą do niej i proszą o pomoc w rozwiązaniu zagadek lub napisaniu czy odczytaniu listu. Nasi klubowicze robią wszystko co w ich mocy, aby dorównać Sowie – po prostu pilnie się uczą literek, cyferek, podróżują  i czytają wiele ciekawych  książek.

 

PM 192 Biedroneczki czytają książeczki:

 

SP 174 Od deski do deski:

Hardodziob

Hardodziob to jedno z magicznych stworzeń z rasy hipogryfów. Występuje on serii  książek
J. K. Rowling o Harrym Potterze.

Hardodziob był to dosyć dumny zwierz. Gdy ktoś ośmielił się go urazić, źle się to kończyło. Obraził go Draco Malfoy , który prowokował i drażnił stworzenie, w wyniku czego został przez Hardodzioba zaatakowany.  Zwierzę zostało za to skazane na śmierć. Na szczęście uratowali go Harry Potter i Hermiona Granger z pomocą Zmieniacza czasu.

 

Pompejusz Czesław Ken Ogryzek

Po przeczytaniu książki Joanny Olech pt. „Dynastia Miziołków” bardzo chcę mieć w domu małego szczurka.

Występujący w tej książce szczur nazywa się Pompejusz Czesław Ken Ogryzek  i jest bardzo zabawny. Szczurka urodziła szczurzyca należąca do kolegi Miziołaka,  Fify.  Ojciec Pompejusza, Gutek, też był zabawny, bo miał problemy z paleniem: gdy nikogo nie było
w pokoju, wskakiwał na stolik i zbierał pety z popielniczki po tacie Fify.

Ogryzek swobodnie chodził po domu Miziołka i często zdarzało mu się zawędrować
do nieodpowiednich dla niego miejsc. Na przykład kiedyś został złapany na moczeniu ogona
w kompocie! Innym razem zjadł obcasy z butów Mamiszona. Moja mama na pewno by tego nie przeżyła.

Siostra Miziołka woziła Ogryzka w wózku dla lalek. Ja też bym tak woziła swojego szczurka. Mimo że Miziołek zabronił siostrze przebierać Ogryzka w strój lalki Barbie, to ja swojego szczurka przebierałabym w strój superbohatera.

Gdy Miziołek chciał chodzić ze szczurkiem na spacery, mama zrobiła obrożę szydełkiem, bo tak małej nie można było kupić w sklepie. Moja mama nie umie używać szydełka, dlatego poprosiłabym babcię.

Ostatecznie myślę, że szczurki to bardzo inteligentne zwierzęta. Dopiero po przeczytaniu tej książki zdałam sobie z tego sprawę. Dlatego na najbliższe urodziny chciałabym dostać szczurka- samiczkę, którą nazwę Kiki.

 

Znikacz   J. K. Rowling „Fantastyczne zwierzęta”

Status gatunku: Na skraju wyginięcia.

Występowanie: Cały świat.

Poziom występowania: Niezwykle rzadki.

Wygląd: Okrągły ptak z bardzo długim i wąskim dziobem , z błyszczącymi oczami.

Cechy charakterystyczne: Stworzenie jest niezwykle szybkie. Dzięki obrotowym stawom  skrzydeł może bardzo szybko zmieniać kierunek lotu.

Status ochronny: Ścisła ochrona gatunkowa.

Ciekawostki: Najcenniejsze u tego stworzenia są oczy i pióra, był pierwowzorem złotego znicza.

Ponieważ Znikacz otrzymał taką klasyfikację, obowiązują wysokie kary za jego zabicie.

 

SP 199 Ekoczytacze: