Zadanie 1.

Stwórzcie jedyne i niepowtarzalne logo dla KLUBU MAŁEGO KSIĄŻKOMANIAKA, które będzie jego znakiem rozpoznawczym.
Projekt loga możecie wykonać przy pomocy dostępnych narzędzi komputerowych lub w formie pracy plastycznej (technika plastyczna płaska).

Zadanie 2.

Wymyślcie 5 zasad dla KLUBU MAŁEGO KSIĄŻKOMANIAKA, których każdy Książkomaniak powinien przestrzegać.
Zasady powinny zawierać się w krótkich hasłach np.: Książkomaniak dba o książki.


Zadanie 3.

Zbliżają się wakacje! Stwórzcie listę 10 książek, które polecacie do przeczytania podczas wakacji lub stwórzcie plakat zachęcający do czytania książek podczas wakacji.
Projekt plakatu możecie wykonać przy pomocy dostępnych narzędzi komputerowych lub w formie pracy plastycznej (technika plastyczna płaska).

Należy wybrać do wykonania jedną z dwóch podanych opcji zadania 3. Można wykonać obie, ale to nie daje dodatkowych punktów!

Zadanie 4.

Wybieramy najciekawszego bohatera książkowego

Zdecydujcie wspólnie, który z bohaterów czytanych przez was książek zasługuje na miano najciekawszego. Przedstawcie jego sylwetkę w formie rysunku lub opisu (nie więcej niż 1000 słów) tak, aby w jak najlepszy sposób zaprezentować/uzasadnić swój wybór.
Należy wybrać do wykonania jedną z dwóch podanych opcji zadania 4 (rysunek/opis). Można wykonać obie, ale to nie daje dodatkowych punktów!

Zadanie 5.

Piszemy wiersz/opowiadanie z dreszczykiem

W jesienne, długie wieczory proponujemy Wam, abyście wspólnie wymyślili wierszyk lub krótkie opowiadanie z dreszczykiem. Wierszyk/opowiadanie nie muszą być długie, ale powinny trzymać w napięciu!
UWAGA! Każdy Klub musi przesłać nam tylko jeden, wspólnie wymyślony tekst.

Zadanie 6.

Organizujemy akcję bookcrossing

Każdy z Was ma na pewno mnóstwo książek, które przeczytał i które chciałby przeczytać. Akcja bookcrossing polega na przekazywaniu książek poprzez pozostawianie ich w takich miejscach jak regały, stoliki lub gabloty, po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Dzięki temu rozstajemy się z przeczytanymi już książkami, ale możemy za to przeczytać takie, których jeszcze nie znamy i nie mieliśmy dotąd w swojej domowej biblioteczce.


Zadaniem dla Klubów Małego książkomaniaka jest zorganizowanie akcji bookcrossingu w szkole/klasie/bibliotece i przesłanie kilku zdjęć dokumentujących przeprowadzenia tej akcji na e-mail: klub@malyksiazkomaniak.pl

Rozwiązanie zadania prosimy przesyłać na adres e-mail: klub@malyksiazkomaniak.pl
lub dostarczyć do Domu Kultury 502 przy ul. Gorkiego 16
do 22 listopada 2013 r. do godz. 16:00