Klub Książkomolki z 17-stki.

 

Ksiażkomolki z 17-stki, stworzyły dwóch bohaterów bajki. Krasnoludki są rodzeństwem i razem przeżywają ciekawe przygody i doświadczają świata. Jeden z nich ma na imię Książek a drugi Molek. Krasnoludki jak to rodzeństwo czasem się kłócą, ale w gruncie rzeczy bardzo się kochają i w razie tarapatów wzajemnie sobie pomagają. Są dobrze wychowani, znają „magiczne” słowa, często się uśmiechają, kochają rośliny i zwierzęta, bywa, że tym, co w nich nie wierzą płatają niegroźne figle np. chowają kluczyki lub telefony. Książek i Molek mają duże czapki w kolorze czerwonym
i niebieskim, które przy podskokach spadają im na oczy. Bardzo lubią paski, dlatego noszą porteczki w kratkę lub pelerynkę w paski, mają miłą brodę i magiczne kolorowe butki.

 

 

Klub Zaczytane Słodziaki z Przedszkola Miejskiego nr 14

 

 

 

Klub Zaczytani ze Szkoły Podstawowej nr 141 w Łodzi

 

 

Krasnoludek, którego opisuję istnieje naprawdę. Uwierzcie mi, każdy ma go w domu, ale bardzo ciężko go spotkać. Jednak raz mi się to udało. Chyba nie ma na świecie osoby, której chociaż raz nie zginęła skarpetka i nie powiedziała wtedy, że to chyba wina krasnoludków. Tak, to prawda. Krasnoludek, którego spotkałem zajmuję się zabieraniem skarpetek. Jest przy tym bardzo zwinny i sprytny, aby nikt go nie nakrył. Aby nie pozostawiać odcisków palców, na ręce zakłada nie rękawiczki, ale skarpetki. Zamiast typowej krasnalowej czapki na głowie nosi swoją ulubioną skarpetę w czerwone groszki.

Krasnal jest mały, ma długie wąsy i jak przystało na podkradacza skarpetek na nogach nosi tęczowe podkolanówki. Ma przenikliwy wzrok i bardzo zwinnie i cicho się porusza. Działa przeważnie w nocy lub w tedy kiedy nikogo nie ma w domu. Krasnal ma także dobre serduszko. Kiedy widzi, że jest komuś bardzo przykro z powodu utraty ulubionej skarpetki, po cichu podrzuca ją w jakiś zakamarek, aby na następny dzień się odnalazła.

Kiedy go spotkałem nie udało mi się z nim porozmawiać, ponieważ szybko uciekł. Postanowiłem go nazwać Skarpetkodziej.

 

Mój krasnoludek jest bardzo niski. Ma brodę z cukierków, która będzie sięga mu do samej ziemi. Włosy, które rosną tak szybko, że krasnalek musi je obcinać codziennie rano, są z waty cukrowej. Skórę zaś ma taką samą jak zwyczajni ludzie, których spotykamy na co dzień. Jego wygląd wpisuje się w jego charakter, ponieważ jest on bardzo miły, grzeczny, pomocny i bardzo słodki. Ten krasnal w rzeczy samej ani trochę nie przypomina krasnala z bajki o „Różyczce i Białośnieżce”. Marzeniem mojego krasnalka o imieniu Sussigkeit jest zostanie podróżnikiem, dlatego bardzo pilnie uczy się geografii. Z resztą tak samo jak i innych przedmiotów. Oby jego marzenie kiedyś się spełniło. Trzymam za niego kciuki!!

 

 

Klub ze Szkoły Podstawowej nr 114 w Łodzi

 

 

 

Klub Motylkowe Czytacze Bajkowe z Przedszkola Miejskiego nr 192 w Łodzi

 

 

 

Klub Misiaki Książkomaniaki z Przedszkola Miejskiego nr 164 w Łodzi

 

 

Klub Książkopożeraczy ze Szkoły Podstawowej nr 174 w Łodzi

 

 

Klub Od deski do deski ze Szkoły Podstawowej nr 173 w Łodzi

 

Bardzo lubi dzwoneczki.

Budzi ją dźwięk wiszących w otwartym oknie dzwoneczków,
którymi porusza wiatr.

Dzwoneczek jest blondynką, więc lubi żółty kolor-   słońce, kwiaty, mlecze, cytryny i inne rzeczy w żółtym kolorze.

Mieszka na farmie, opiekuje się zwierzętami. Wstaje wcześnie i gra na instrumentach, najczęściej na dzwonkach i na trójkącie.

 

 

 

Zawsze ma problemy.

Jest niesforny, pełen dylematów.

Jest na nowej planecie – przyjechał po magiczną kulę, utrzymującą równowagę między światłem, a ciemnością. Kula okiełzna przepotężną moc, która chce zniszczyć świat.

 

 

Ciągle się uśmiecha.

Bardzo lubi kwiaty, sprząta w domku,
pomaga Rodzicom.

 

 

 

Wojna – krasnoludki pracują przy swoich codziennych zajęciach, a jednocześnie pomagają sobie w obronie.

 

Klub Moliki ze Szkoły Podstawowej nr 33 w Łodzi

 

 

Klub Mądre Sówki z Przedszkola Miejskiego nr 14 w Łodzi

 

 

 

Klub Odkrywcy baśniowych krain ze Szkoły Podstawowej nr 199 w Łodzi

 

 

Klub Włóczykije książkowi z Przedszkola Miejskiego nr 221 w Łodzi

 

 

Klub Książkolubisie z Przedszkola Miejskiego nr 14 w Łodzi

 

 

Klub Czytające motylki z Przedszkola Miejskiego nr 200 w Łodzi

 

 

 

Klub Baśniobór ze Szkoły Podstawowej nr 83 w Łodzi

 

 

Nowocześniak Cyfruś

Wygląd: Jest niski (jak to krasnoludek), ma rude włosy. Nie nosi brody ani wąsów. Na dużym nosie ma multimedialne okulary, które są połączone z internetem.

Nosi same markowe, modne ubrania. Lubi żywe kolory i wzory. Wybiera buty na obcasie, które są niekoniecznie wygodnie, ale bardzo szykowne.

Charakter: Jest zawsze na czasie. Interesuje się informatyką, najnowszymi trendami. Ma konto na tik toku, na którym obserwuje go tylko mama.

Uważa, że jest ikoną stylu. Prenumeruje wiele modowych czasopism. Raz w miesiącu chodzi do fryzjera i robi sobie paznokcie.

Nowocześniak może wydawać się trochę zarozumiały, ale ma dobre serce. Wszystkie, niemodne już ubrania, oddaje na zbiórki charytatywne.

 

Krasnoludek-Dżim

Jestem Dżim i jestem krasnalem. Mam 15 cm wzrostu,  więc jak na krasnala jestem bardzo wysoki i chudy. Przeciętny krasnal ma maksymalnie 10 cm. Moje oczy są koloru niebieskiego, a włosy jasne blond .

Bardzo lubię czytać książki, moja ulubiona  to „Krasnoludki”. Jest ona o życiu krasnali, polecam wam.

Jestem bardzo odważny, ale mam jeden lęk ,lęk przed dżdżownicami. Po prostu strasznie się ich boję.A już na samą myśl mam dreszcze.

Mieszkam w trzypiętrowym apartamentowcu, który się znajduje w hubie , rosnącej na ogromnej sośnie. Posiadam też własny ślimakochód marki winniczek. Może nie jest to  najszybszy transport, ale lepsze to niż chodzenie pieszo. To tyle o mnie!!!

 

Klub Literackie przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 156 w Łodzi

 

 

Klub Czytaki ze Szkoły Podstawowej nr 141 w Łodzi

 

 

Klub Anonimowi Książkomaniacy ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łodzi

 

Alfrya to 16 letnia dziewczyna – krasnolud mieszkająca w górskim królestwie Svone. Wywodzi się ona z rodziny zielarzy, jednak została osierocona podczas wojny z Orkami. Zajmuje się leczeniem i zielarstwem, jednak pracuje również w kuźni i kopalniach.

Jest średniego (jak na krasnoluda) wzrostu. Jej włosy są ciemnobrązowe, a oczy szare niczym skały w kopalniach.  Skóra przybrała bladą barwę  przez brak dostępu do słońca. Alfrya ubiera się prosto- koszula i luźne spodnie wystarczają i nie przeszkadzają jej w pracy. Jej wygląd dopełnia opaska na lewym oku oraz dwa srebrne sztylety do obrony.

Alfrya jest spokojną osobą, która podejmuję przemyślane i zgodne z logiką decyzje. Nie jest zbyt zabawna, ale dogaduje się z ludźmi, którym ufa. Zawsze staje w obronie innych, zwłaszcza słabszych. Choć jest opanowana, czasami emocje przejmują nad nią kontrolę. Alfrya nigdy nie prosi o pomoc i stara się nie obciążać innych.

 

 

Klub Literkowi detektywi z Przedszkola Miejskiego nr 9 w Łodzi