Klub Książkomolki z 17-tki z Przedszkola Miejskiego nr 17 w Łodzi

 

Książkomolki z 17-stki najbardziej w jesieni lubią jej piękne barwne kolory. Podobają im się szeleszczące pod stopami kolorowe liście, cieszą się z wypraw do parku po kasztany i żołędzie, lubią jesienne rodzinne rozrywki w tym czytanie i oglądanie książek.

 

 

Książkopożeracze ze Szkoły Podstawowej nr 174 w Łodzi

 

 

 

Klub Lwy książkowe ze Szkoły Podstawowej nr 199 w Łodzi

 

Jesień to jedna z moich ulubionych pór roku. Myślę, że może to być ulubiona pora roku każdego Książkomaniaka.

Lubię jesień za to, że podczas zimnych, długich wieczorów można czytać w łóżku książki, a jesienny klimat pozwala mi się przenieść do świata bohaterów książek. Lubię też chodzić na jesienne spacery. Frajdę sprawia mi „szuranie” liśćmi, które spadły z drzew, a potem szukam kasztanów, z których robię ludziki. Później wyobrażam sobie, że moje kasztanowe ludziki przenoszą się ze mną do świata moich ulubionych książek.

Ogólnie lubię wszystko co jest kolorowe, a jesień jest chyba najbardziej kolorową porą roku.

 

 

Jesień to bardzo ładna pora roku. Lubię jesień, ponieważ wszystko staje się kolorowe, jabłka dojrzewają i spadają żołędzie oraz kasztany. Uwielbiam na działce grabić liście i układać wieże z szyszek. Miło jest też spacerować po parku.

 

 

 

Jesień jest piękną porą roku.

Lubię ją za spacery wśród kolorowych, szeleszczących liści oraz za żołędzie i kasztany, którymi nas obdarza. Można z nich robić bukiety i ludziki.

Doceniam ciepło jesiennego słońca i lubię słuchać deszczu stukającego o parapet okna.

Zachwycają mnie jesienne mgły i unoszące się w powietrzu babie lato.

Lubię ją też za jesienne owoce i warzywa, czyli pyszne jabłka, dojrzałe śliwki, soczyste gruszki i dynie.

Lubię za bieganie w kaloszach i wchodzenie we wszystkie kałuże.

Najbardziej lubię jednak jesień za długie wieczory. Mam wtedy czas na beztroskie zabawy z rówieśnikami i czytanie ulubionych książek.

 

 

 

Klub Sympatyczne mole książkowe ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łodzi

 

 

 

Klub Włóczykije książkowi z Przedszkola Miejskiego nr 221 w Łodzi

 

My przedszkolaki z grupy 4 lubimy Jesień za:
– kolory
– liście, które można rzucać
– kałuże, w których można skakać
– kolorowe parasolki w deszczu
– kolorowe drzewa i liście
– szum drzew
– wiatr
– zabawy w ogródku przedszkolnym

 

Klub Literkowi Detektywi z Przedszkola Miejskiego nr 9 w Łodzi

 

 

 

Klub Motylkowe czytacze bajkowe z Przedszkola Miejskiego nr 192 w Łodzi

 

 

 

 

Klub Zaczytani ze Szkoły Podstawowej nr 141 w Łodzi

 

W jesieni lubię to, że na drzewach są kolorowe liście, które późnią jesienią opadają na ziemię tworząc kolorowe dywany, przy których robi się milej i cieplej na sercu. Jesienią lubię też obserwować klucz ptaków które lecą do ciepłych krajów i marzę by wybrać się w taką podroż. O tej porze roku zbieram z całą rodziną grzyby. Jesienią są przepiękne zachody słońca. Wraz z mamą i tatą robimy różne konfitury i przetwory na zimę. Jesień jest bardzo kapryśna – raz pada deszcz, a raz świeci piękne słońce. Jesienią zaczynam odliczać dni do zimy i Świąt Bożego Narodzenia. Ala.

Wiele osób uważa, że jesień to smutna, zimna i deszczowa pora roku. I ja też, kiedy byłem młodszy tak uważałem. Ale zmieniłem zdanie.  Lubię jesień za kolory, za jesienne spacery po mieniących się kolorami alejkach w parku. Za wariactwo mojego ukochanego psa, kiedy ugania się za wirującymi w powietrzu liśćmi. Za wieczory pod kocykiem z ciepłą herbatą i książką w ręku. Za wieczory spędzone z moimi rodzicami oglądając świetny film. Za kasztany, z których, kiedy byłem mały robiłem przeróżne śmieszne ludziki. Za kałuże w których można taplać się w kaloszach. Trzeba w jesieni wyszukać pozytywne strony, a wtedy każdy znajdzie coś dla siebie. Bartosz

 

Jesień według mnie jest jedną z najładniejszych pór roku, ponieważ odznacza się dużą ilością kolorów. Ja osobiście uwielbiam chodzić na długie jesienne spacery i przy okazji zbierać kasztany. Jak byłam w przedszkolu jesień kojarzyła mi się z koralami z jarzębiny, które uwielbiałam robić. Na jesień wracamy do szkoły wtedy możemy spotykać się prawie codziennie z przyjaciółmi. Ta pora roku jest jedną z najprzyjemniejszych. Bardzo ją lubię. Marysia.

 

Jesień to niesamowicie kolorowa pora roku. Bywa ona czasem zimna i deszczowa, ale potrafi być też ciepła i słoneczna. Oznacza to, że może być szara i ponura, a także barwna i radosna. To właśnie tą pogodną i złotą jesień wszyscy uwielbiają.

Barwy jesieni są tak wyróżniające się, że pisano o nich nawet piosenki czy wiersze. Liście zrzucane z drzew mienią się różnorodnymi kolorami w wielu odcieniach. Spacer w lesie lub w parku
o tej porze roku sprawia, że wielu nie może się oderwać od aparatu fotograficznego chcąc uwiecznić każdy widok. Takie obcowanie z naturą pozwala nam wyciszyć się i „naładować akumulatory’’. Pomocne są w tym także dary, które natura oferuje. Uwielbiam jesień, bo mogę jechać z rodziną
na grzybobranie. Jest to świetna aktywność, która pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Pozwala nam spędzić razem czas i jest to doskonałą zabawa dla mojego psa.

Jesień dostarcza nam także wielu materiałów do zabawy, np. liście, kasztany, żołędzie. Każdy znajdzie coś dla siebie. Tą porę roku nie da się nie lubić. Patryk.

 

Jesień to piękna pora roku. Drzewa i krzewy mienią się różnymi kolorami: żółcią, brązem i czerwienią. W parku i lasach liście spadają tworząc piękny, barwny jesienny dywan, można się wybrać na długi jesienny spacer.

W lasach można znaleźć dużo grzybów, kasztanów, żołędzi i orzechów spadających z drzew.

W chłodniejsze dni można poczytać książki i spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi w domowym zaciszu.

W zimne dni przydają się szaliki, czapki oraz ciepłe kurtki i buty. Dni są coraz krótsze, ptaki odleciały już do ciepłych krajów. Po upalnym i suchym lecie nie ma już śladu.

Jesień jest czasem, gdy cała przyroda i zwierzęta przygotowuje się do snu zimowego.

Po jesieni nadejdzie kolejna pora roku, czyli Zima. Wiktoria.

 

Klub czytelniczy ze Szkoły Podstawowej nr 83 w Łodzi

 

 

Jesień jest ulubioną porą roku wielu książkomaniaków. Gdy dni stają się coraz krótsze, a za oknem pada deszcz, uwielbiamy usiąść w wygodnym fotelu pod kocem i zanurzyć się w lekturze wciągającej książki. Koniecznie popijając przy tym ciepłą herbatę.

Ponura pogoda i zbliżające się Halloween zachęcają nas do sięgania po opowieści mroczne i z dreszczykiem. Lubimy dekorować swoje pokoje dyniami i kolorowymi liśćmi. Czytaniu sprzyja łagodne światło zapalonych świeczek.

Nie myślcie jednak, że my książkomaniacy jesteśmy leniwi. Uwielbiamy aktywność fizyczną, chętnie chodzimy na długie, jesienne spacery. Podczas skakania przez kałuże i zbierania kolorowych liści, lubimy słuchać audiobooków.

Podczas, gdy wielu naszych rówieśników wzdycha ciężko na myśl o jesieni, my książkomaniacy zacieramy ręce i szykujemy się na nasze ulubione, jesieniarskie zajęcia.

 

Klub Moliki ze Szkoły Podstawowej nr 33 w Łodzi

 

 

 

Klub Literackie przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 156 w Łodzi.

 

 

Klub czytelniczy ze Szkoły Podstawowej nr 34 w Łodzi

 

 

 

Chłodne jesienne poranki, gdy mgła sięga po horyzont, a wczorajszy deszczyk spływa z gałęzi – wtedy książkomaniacy najbardziej lubią zaparzyć sobie cieplutką, parującą herbatkę w ulubionym kubeczku. Zanurzając się wtedy w łóżku, otuleni ciepłym kocykiem. Kochają słońce wschodzące na kształt rozlanego, pięknie mieniącego się okręgu. Do takich rannych chwil biorą książki spokojne, fantastyczne, przygodowe…, a gdy już pora do szkoły, z trudem się od nich odrywają. Później w drodze, często pokonywanej piechotą, porównują barwne książkowe opisy z urokami rzeczywistej przyrody. Nie potrzebują innych zabawek, ponieważ , jak zauważyła Wisława Szymborska – „ czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Iga.

 

Klub Od deski do deski ze Szkoły Podstawowej nr 173 w Łodzi

 

 

 

Dla tego czytelnika jesień, to najpiękniejsza pora roku. Najwięcej czasu spędza więc na spacerach w parku i wszędzie tam, gdzie może podziwiać urodę jesiennej przyrody. Wtedy nie czyta. Książkę otwiera dopiero w domu- ma na czytanie dużo czasu, bo przecież wieczory są coraz dłuższe …

 

Klub Czytaki ze Szkoły Podstawowej nr 141 w Łodzi

 

Jesień? Piękna pora, choć nie wszyscy na nią czekają… Dla nas jesień to uroczy i piękny czas. Czekamy na nią z niecierpliwością. W naszej pięknej polskiej jesieni uwielbiamy: kolory, zabawy w deszczu, wiatr. Oczywiście najbardziej kochamy czytać, gdy za oknem pada deszcz. Książkomaniacy chodzą również na grzyby do lasu. Lubią też obserwować wiewiórki. Spacery wśród szeleszczących, kolorowych pod stopami liśćmi sprawiają nam również przyjemność. Jesień kojarzy nam się z rodzinnymi wieczorami, wspólnymi grami planszowymi, robieniem ludzików z kasztanów, z piciem ciepłej czekolady i wcinaniem pysznej szarlotki z cynamonem J . To wszystko wprowadza nas w miły, jesienny nastrój.

 

Klub Mądre sówki z Przedszkola Miejskiego nr 14 w Łodzi