Ostatnim zadaniem w tegorocznej edycji projektu było napisanie listu do Świętego Mikołaja, w którym Książkomaniacy uzasadnią, którą książkę chcieliby od niego dostać, poniżej prace Klubowiczów:

 

Klub ,,Lwy książkowe” z SP nr 199 w Łodzi:

 

Klub ,,Zaczytani” z SP nr 141 w Łodzi:

 

Drogi Święty Mikołaju!

Jestem Michał, mam 14 lat i mieszkam daleko od Ciebie.

Chciałbym żeby były już święta, zostały jeszcze dwa tygodnie, ale z cierpliwością na nie czekam.

W tym roku byłem sumienny i odpowiedzialny, dlatego chciałbym dostać od Ciebie prezent. Marzę o książce o tytule ,,Chłopcy z placu broni”. Słyszałem o niej ciekawe rzeczy i chciałem się sam przekonać czy rzeczywiście jest tak wartościowa.

Podobno dotyczy relacji między grupą chłopców oraz prób tworzenia w ich społeczności hierarchii. Podobno też porusza kwestie zagadnień takich jak: honor, odwaga, bohaterstwo, braterstwo i zaangażowanie w realizację wspólnych zadań. Myślę, że dla chłopca w moim wieku będzie to ciekawa lektura.

Mam nadzieję, że przyjdziesz i że wszystko u Ciebie dobrze!

Pozdrawiam Cię serdecznie i z góry dziękuję! Zostawiłem świeżo upieczone ciasteczka

 

Drogi Święty Mikołaju !

Piszę do Ciebie, bo niedługo znów święta i chciałbym prosić Cię o wymarzony prezent. Przypomnę Ci tylko, że mam na imię Kamil i chodzę do ósmej klasy. W tym roku mam wyjątkowo dużo nauki i mało czasu na realizację swoich pasji. Może dzięki Tobie uda mi się w te święta choć  w części nadrobić te zaległości. Od wczesnego dzieciństwa uprawiam sport i śledzę każde wydarzenie  z nim związane. Dlatego też moim wymarzonym prezentem jest książka o wybitnych postaciach światowego sportu. Najbardziej interesują mnie losy wielkich piłkarzy i zapaśników. Zawsze chętnie sięgam po taką lekturę, gdyż działa na mnie odprężająco i regenerująco. Byłbym niezmiernie Ci wdzięczny, Święty Mikołaju, gdybyś zechciał obdarować mnie właśnie tego rodzaju literaturą. Z góry dziękuję życząc Ci wesołych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia. Mam nadzieję, że spełniając marzenia sprawisz radość nie tylko mnie, ale także wszystkim innym dzieciom na świecie.

Znany Ci z poprzednich lat Kamil

 

Drogi Mikołaju. Byłem w tym roku bardzo grzecznym chłopcem i mam parę spraw do Ciebie. Chciałbym, żebyś w ramach rekompensaty przyniósł mi w Wigilię prezenty.

Bardzo proszę o słuchawki Genesis X300.

Największą radość jednak sprawi mi książka pt. „Nawyki Milionera”. Bardzo chcę zwiększyć swoją produktywność, a ta książka pomoże mi w tym.

Z góry bardzo dziękuję i życzę Wesołych Świąt panie Mikołaju!

Pozdrawiam, Mateusz R.

 

Klub ,,Od deski do deski” z SP nr 173 w Łodzi:

 

Klub ,,Jeżyki czytają wierszyki” z PM nr 14 w Łodzi:

 

Klub ,,Włóczykije książkowi” z PM nr 221 w Łodzi:

 

Klub ,,Książkomolki z 17-tki” z PM nr 17 w Łodzi:

 

Kochany Panie Mikołaju!

Nasz klub Książkomolki z 17-stki pisze do Pana ten list, bo do Świąt zostało jeszcze tylko kilka chwil. Dzieci z naszego klubu starały się być w tym roku bardzo grzeczne, byliśmy dla siebie mili, dzieliliśmy się zabawkami, zgodnie się bawiliśmy. Na zbliżające się święta Bożego Narodzenia przygotowaliśmy już pierniczki, ubraliśmy choinkę wykonaliśmy piękne świąteczne prace plastyczne. W tym roku nasz klub chciałby Cię prosić o książki z serii „Tupcio Chrupcio”, ponieważ jest to bardzo fajna seria książek o małej, rezolutnej myszce. Bardzo lubimy postać Tupcia, bo jest on naszym odzwierciedleniem. Tak jak i my, na co dzień spotyka się z wieloma trudnymi sytuacjami.
W miły i ciepły sposób myszka pokazuje nam jak wybrnąć z każdej skomplikowanej sytuacji, chociaż by takiej jak pójście do przedszkola, lekarza, myszka  rozwiązuje też nasze problemy z jedzeniem czy zaśnięciem. Bardzo prosimy Cię o książki z tej serii  bo tak jak Tupcio Chrupcio, wierzymy w dobro
i czekamy na Ciebie.

Przybądz szybko Mikołaju!

Bardzo Cię kochamy !

Książkomolki z 17-stki

 

Klub ,,Wielokropki” z SP nr 141 w Łodzi:

 

 

Klub ,,Moliki” z SP nr 33 w Łodzi:

 

Klub ,,Puchatek” z SP nr 199 w Łodzi:

 

 

Klub ,,Czytaki” z SP nr 141 w Łodzi:

 

 

Klub ,,Motylkowe czytacze książkowe” z PM nr 192 w Łodzi:

 Z okazji zbliżajacych się świąt Bożego Narodzenia dzieci z klubu „Motykowe czytacze bajkowe” chciałyby otrzymać od mikołąja ksiażke D. Mellinga pt. „Świeta Misia Tulisia”.

Jest to przepiękna swiąteczna opowieść opowiadajaca o wspaniałych przygodach wesołego misia, który uwielbia się przytulać. Mis Tuliś przeżywa wiele przygód, które uczą i bawią małych czytelników. Każde dziecko z zaciekawieniem sledzi przygody małego misia. Jego zabawne historie sa pełne wrażeń, które wprowadzają dzieci w magię swiąt. Z okazji zbliżających się swiąt miś wyrusza na poszukiwanie choinki. Po drodze poznaje wielu przyjaciół i razem z nimi przeżywa wspaniałe, zabawne chwile.

Jest to piękna kolorowo ilustrowana opowieść, którą dzieci uwielbiaj oglądać i słuchać  z zachwytem.  Autor bajki o Misiu Tulisiu, David Melling, to angielski pisarz i ilustrator, którego książki zostały wydane w ponad 30 językach.