Ostatnie zadanie w tegorocznej edycji projektu ,,Szósty Mały książkomaniak”, polegało na odgadnięciu jaką książkę najbardziej lubi Mikołaj:

 

Książkomolki z 17 stki (PM 17 w Łodzi):

Naszym zdaniem Święty Mikołaj najbardziej lubi czytać książkę: „Wielka księga uczuć” Grzegorza Kasdepkę. Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas. W tym magicznym okresie składamy sobie życzenia, dostajemy albo obdarowujemy się prezentami, jest wesoło
i sympatycznie. Sądzimy, że Święty Mikołaj wieczorami przy kominku czyta książkę o uczuciach, a potem pakując prezenty, każdemu z nas dosypuje właśnie garstkę takich pozytywnych uczuć, dzięki temu czas świąt jest magiczny.

 

Od deski do deski (SP nr 173 w Łodzi):

 

Naszym zdaniem św. Mikołaj czyta najczęściej książkę ….. pt. „Wyspa Świętego Mikołaja”. Opowiada ona, oczywiście, o Mikołaju i jego Elfach, a każdy przecież chętnie czytałby książki o sobie. Książka jest znakomita na Święta Bożego Narodzenia, które są dla Mikołaja najważniejsze. Sprawi czytelnikowi wiele przyjemności, bo jest pięknie wydana- ma dużo ilustracji w świątecznych kolorach. Pozwoli po raz kolejny odkryć magię Świąt.

 

Tygryski książkowe (SP 199 w Łodzi):

 

Bookstar (SP nr 141 w Łodzi):

 

Książkopożeracze (SP nr 174 w Łodzi):