Mikołajki książkomaniaka

 

Za nami kolejne Mikołajki książkomaniaka, impreza zamykająca siódmą edycję projektu ,,Mały książkomaniak”. Podsumowaliśmy całą edycję, poświęconą małej ojczyźnie i historii lokalnej, podczas której odbyły się spotkania autorskie z pisarzami literatury dziecięcej, akcja ,,Zaczytane przedszkole”, warsztaty ,,Z książką w tle”, ,,Literackie spacery z Tuwimem”, warsztaty ,,Mała ojczyzna na ekslibrisie”, spotkania Art Book, a także imprezy: Łódzka wiosna Książkomaniaków, Scena Otwarta Książkomaniaków, Noc książkomaniaków, które zaktywizowały wiele klubów czytelniczych z Łodzi i regionu.

Podczas ,,Mikołajek” nagrodziliśmy najaktywniejsze Kluby Małego Książkomaniaka, przyznaliśmy wyróżnienia za terminowe przesyłanie prac, na które składały się zadania literackie, plastyczne, fotograficzne, związane z książką i czytaniem. W 2019 roku Najlepszym Klubem Małego Książkomaniaka zostali ,,Książkopożeracze” ze Szkoły Podstawowej nr 174 z Łodzi, którymi opiekuje się Pani Małgorzata Lesisz.

Po części oficjalnej Książkomaniacy wzięli udział w części artystycznej, którą poprowadził Teatr Widzimisię, na koniec dzieci otrzymały upominki pozostawione przez Świętego Mikołaja.

Kolejna, ósma edycja projektu ruszy wiosną 2020 roku.

Aby obejrzeć zdjęcia zapraszamy do odwiedzenia naszej galerii na Facebooku.