Joanna Papuzińska gościem Małych książkomaniaków!

 

30 maja odwiedziła nas profesor Joanna Papuzińska, autorka wielu książek dla dzieci. Spotkania z Książkomaniakami dotyczyły głównie dwóch najświeższych utworów pisarki: stworzonego wspólnie z synem Antonim zbioru baśni ,,Bajczary i Czarbaje” oraz premiery najnowszej książki: ,,Zbuntowane słowa”.

Tak o ,,Bajczarach” napisała sama autorka: ,,Jeśli ktoś uważa, że na świecie nie ma już dziś bajarek ani bajarzy, nie do końca ma rację. Otóż istnieją, tylko są trochę inni niż ci dawniejsi i trzeba umieć ich szukać. Potrafi to robić mój syn Antoni . To on znajdował bajarzy, nagrywał ich opowieści i przysyłał mi te nagrania. Szukanie bajarzy przypomina szukanie w lesie grzybków i jest pełne niespodzianek. Każdy bajarz baje po swojemu, a co ważniejsze – taką mową, jaką mówi się w jego okolicy, jego małej ojczyźnie. Spisałam ich opowieści i przygotowałam bajki do tej książki jak koszyczek grzybków. Przyprawiłam je jak to grzybki, na różne sposoby. Zobaczycie sami, jak będziecie czytać” Joanna Papuzińska – ,,Bajczary i Czarbaje”.

,,Zbuntowane słowa” to książka z serii ,,Wojny dorosłych , historie dzieci”, która dotyczy czasów PRL-u i przekazywania z rąk do rąk tzw. ,,zakazanych książek”.

Zdjęcia z obu spotkań można obejrzeć na naszym profilu na Facebooku.