Renata Piątkowska gościem Małych książkomaniaków

 

4 grudnia odbyły się dwa spotkania autorskie z Renatą Piątkowską, autorką  ,,Wszystkie moje mamy” – opowieści o Irenie Sendlerowej. Renata Piątkowska spotkała się z najmłodszymi książkomaniakami, by opowiedzieć im o wyobraźni i inspiracji do tworzenia utworów literackich.

Ukończyła socjologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jej książka Wieloryb otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, Na wszystko jest sposób i Hebanowe serce zostały nagrodzone w II i IV konkursie im. Astrid Lindgren, a Wszystkie moje mamy  zdobyła I nagrodę w konkursie Przecinek i Kropka.  Trzy z jej książek zostaly wpisane na Złotą Listę Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Za całokształt twórczości pisarka otrzymała Nagrodę im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz, a w marcu 2016 dołączyła do grona Kawalerów Orderu Uśmiechu. Jest miłośniczką dobrego malarstwa i uwielbia jeździć konno.

W 2018 roku została odznaczona Medalami za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka Infantis Dignitatis Defensori i Ludziom Czyniącym Dobro.

Aby obejrzeć zdjęcia zapraszamy na profil Małego książkomaniaka na Facebooku.