Spotkanie autorskie z Grażyną Bąkiewicz

 

25 września gościliśmy pisarkę Grażynę Bąkiewicz, autorkę serii „A to historia!” Wydawnictwa Literatura. Nasz gość opowiedział m.in. o książkach „Bursztynowy szlak”, „Mówcie mi Bezprym”, a także rozmawiał z dziećmi o procesie tworzenia opowieści. Spotkanie tradycyjnie zakończyło się podpisywaniem książek oraz robieniem wspólnych pamiątkowych zdjęć. Transmisję z wydarzenia można zobaczyć na naszym profilu na Facebooku, zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć ze spotkania.

Grażyna Bąkiewicz:

Łodzianka, historyk, pedagog, autorka książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Przez wiele lat pracowała jako nauczycielka historii w szkole podstawowej i gimnazjum.
Laureatka I nagrody IBBY. Jej powieść dla młodzieży O melba! uznana została Książką Roku 2002. W 2003 r. O melba! znalazła się w katalogu Instytutu Adama Mickiewicza „Nowe książki z Polski” przygotowanym na targi książki w Bolonii. Jej Stan podgoraczkowy i Będę u Klary były nominowane do nagrody IBBY. Korniszonek, powieść dla dzieci, otrzymała honorowe wyróżnienie Poznańskiego Przeglądu Nowości Wydawniczych 2004 przyznawanego przez Bibliotekę Raczyńskich, a książka Muchy w butelce nominowana była w 2009 roku do nagrody Srebrnego Kałamarza, przyznawanej przez Fundację Zielona Gęś.

Nagrane ze spotkania można obejrzeć na naszym kanale na YouTube.