Mały Książkomaniak zaprasza po raz piąty!

 

Nastała wiosna, zatem przyszedł czas na rozpoczęcie kolejnej edycji „Małego książkomaniaka”. Spotykamy się już po raz piąty, by od kwietnia do grudnia wspólnie bawić się, spotykać z pisarzami, czytać i zachęcać do czytania innych. W programie „5. Małego książkomaniaka” znajdzie się miejsce na spotkania autorskie, warsztaty, imprezy (m.in. „Maraton czytania” i „Mikołajki książkomaniaka”) oraz akcje: „Ato historia! Zaczytane przedszkole” i Klub Małego Książkomaniaka.

Nasze działania rozpoczniemy dwudniową imprezą pod tytułem „5. Urodziny Małego książkomaniaka” (20-21 kwietnia 2017). Do udziału w niej zaprosimy dzieci ze starszych klas szkół podstawowych, w których zostały zawiązane Kluby Małego Książkomaniaka. Pierwszego dnia będą one mogły wziąć udział w spotkaniach autorskich (naszymi gośćmi będą autorzy książek z serii „A to historia!”: Grażyna Bąkiewicz, Kazimierz Szymeczko i Paweł Wakuła), które odbędą się w łódzkich szkołach podstawowych, a drugiego dnia spotkają się z tymi samymi pisarzami na warsztatach twórczych, które odbywać się będą w Domu Kultury „502”. Podczas drugiego dnia imprezy uroczyście ogłosimy, wspólnie z łódzkim Wydawnictwem Literatura, nasz urodzinowy konkurs, a także zainaugurujemy kolejną edycję akcji Klub Małego Książkomaniaka.

Z kolei 18 maja 2017 roku o godz. 10.00 na uroczyste rozpoczęcie naszych działań zaprosimy dzieci młodsze – z przedszkoli i najmłodszych klas szkoły podstawowej. Dzieci będą mogły zobaczyć krótkie przedstawienie, a także wziąć udział w quizach i zabawach literackich.

Gorąco zapraszamy szkoły, przedszkola, centra zajęć pozaszkolnych oraz inne placówki edukacyjne do włączenia się w nasze działania i powołanie Klubów Małego Książkomaniaka.  Kluby Małego Książkomaniaka w trakcie trwania akcji otrzymują do wykonania różne zadania. Ich realizacja premiowana jest punktami, a także nagrodami książkowymi, które wzbogacają klasową/szkolną lub przedszkolną biblioteczkę. Na zakończenie akcji najaktywniejszy klub otrzymuje Nagrodę Główną (duży zestaw książek) i tytuł Najlepszego Klubu Małego Książkomaniaka.

Do akcji można dołączyć poprzez wypełnienie i wysłanie karty zgłoszenia, która wraz z informacją o zasadach uczestnictwa jest już dostępna na stronie, w zakładce poświęconej działaniom Klubów  http://www.malyksiazkomaniak.pl/klub-malego-ksiazkomaniaka/zasady-uczestnictwa Oczywiście zgłoszenie musi wypełnić osoba dorosła (nauczyciel, instruktor), która stanie się opiekunem Klubu.

Kluby zawiązane w latach poprzednich także serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy. Jeśli nic się u Was nie zmieniło (nazwa klubu, jego opiekun), wystarczy, że potwierdzicie chęć udziału w kolejnej edycji akcji drogą mejlową ( klub@malyksiazkomaniak.pl).

Zapraszamy do odwiedzania nie tylko naszej strony (która już wkrótce zyska nowe, piękniejsze oblicze), ale także na nasze profile w portalach społecznościowych:

https://pl-pl.facebook.com/malyksiazkomaniak

https://twitter.com/Ksiazkomaniak